Jeśli marzyły Ci się przygody turystyczne i dalekie wyjazdy, w trakcie których mógłbyś poznawać cały świat to bardzo możliwe, że pomysł na turystyczny wyjazd rowerowy do Azji wzbudzi Twoje fotolia_68613634_subscription_monthly_m-1024x809zainteresowanie. Jeśli masz nas za szaleńca to pewnie wiele osób będzie się z Tobą zgadzać. Ale my na bpabak.pl uważamy się za zakręconych wariatów i chętnie realizujemy takie właśnie pomysły na daleki wyjazd. Oczywiście nie z dnia na dzień. Dla wielu z nas to wyprawa życia, dlatego oczywiście przygotowanie jest sprawą kluczową, na którą musimy zwrócić uwagę.

Przygotowanie do dalekiego wyjazdu

Decydując się na daleki wyjazd rowerowy idealne przygotowanie jest sprawą kluczową. I tych elementów, na które musimy zwrócić uwagę będzie cała masa. Podstawowa sprawa to oczywiście przygotowanie siebie pod kątem fizycznym. Taka wyprawa będzie oczywiście niezwykle wyczerpująca i dlatego treningi kondycyjne trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej, by potem nie okazało się, że nie damy rady właśnie pod względem swojej fizyczności.

2

Kolejna sprawa to oczywiście zwrócenie uwagi na to jaki sprzęt zabieramy na taki wyjazd. Nie możemy zapominać, że będziemy bardzo często na trasach, gdzie nie będzie możliwości dokupienia choćby podstawowych artykułów. Dlatego części zamienne dla naszego roweru to element niezbędny w trakcie takiego wyjazdu. Posiadanie podstawowych części zamiennych to kluczowa sprawa, ale nie można zapominać, że istotą udanego wyjazdu będzie to jaki sprzęt wybierzemy. Nie może to być marketowy rower za 500 złotych. Skoro już decydujemy się na taki wyjazd konieczne jest perfekcyjne przygotowanie i perfekcyjny sprzęt. Dobry rower, który będzie przygotowany z dobrych części to wydatek dość duży, ale tak naprawdę nasza inwestycja w udany turystyczny wyjazd, dlatego musimy o tym pamiętać i bez dobrego roweru w ogóle nie można myśleć o takim wyjeździe.

Zaplanuj całą trasę

Podróże rowerowe wcale nie muszą od razu oznaczać bardzo dalekiego wyjazdu. Warto to podkreślać, ponieważ niektóre osoby wyobrażają sobie, że tego typu przedsięwzięcia muszą od razu oznaczać coś w stylu wyjazdu, który potem trafi do ramówek wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. W praktyce można sobie wybrać na przykład gospodarstwo agroturystyczne, takie jak na stronie i zrobić z niego swoją bazę wyjazdową. Można też wybrać sobie jakieś miejsce, gdzie zobaczymy coś ciekawego i skupić się właśnie na tym. Serwis daje nam taką propozycję. Jeśli lubimy ptaki, podążanie za nimi na rowerach po obszarach chronionych jest świetnym pomysłem. Możemy w ten sposób wygodnie dostać się w miejsca, które w przeciwnym razie byłyby dla nas niedostępne, a do tego możemy zachować ekologiczny charakter naszej wyprawy. Nikomu nie będziemy wadzić i nikt nie będzie wadził nam, a na koniec dnia trafimy z powrotem do naszej bazy wypadowej. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by do bazy trafiać raz na dwa lub trzy dni. W taki sposób można znakomicie poznać cały region.

Każdy musi zgodzić się z tym, że wyjazd turystyczny rowerami o długości setek czy tysięcy kilometrów wymaga oczywiście perfekcyjnego przygotowania. Jeśli już mamy naszykowany naprawdę dobry sprzęt musimy zwrócić uwagę na to jak będzie wyglądać nasza trasa. To rzeczywiście bardzo ważna sprawa, na jaką musimy zwracać uwagę. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że nasza trasa musi opierać się na odcinkach, z którymi będziemy w stanie sobie fizycznie poradzić. Bierzmy pod uwagę nasze możliwości i starajmy się dopasować trasę na każdy dzień w taki sposób, że wycieczki-rowerowe-alkudia-najtansze-pokoje-i-domek-10981wieczorem będziemy mieli gdzie się zatrzymać. Źle zaplanowana trasa, albo w ogóle brak planowania sprawi, że nie uda nam się każdego wieczora dojechać do miasta.

Wyjazd turystyczny rowerowy, który ma trwać kilkadziesiąt dni musi być przygotowany rzeczywiście perfekcyjnie. Tych elementów, na jakie musimy zwracać uwagę jest naprawdę wiele i tak jak wyprawa będzie trwała kilkadziesiąt dni, tak jej przygotowanie może trwać kilka razy dłużej. Jeśli chcemy, by wyjazd był rzeczywiście wyjątkowym przeżyciem i wielką przygodą starajmy się również o to, by był on w pełni bezpieczny.