travelling_with_kidsW dzisiejszych czasach mamy naprawdę wiele możliwości, by komfortowo podróżować praktycznie po całym świecie i wydaje się, że warto to będzie wykorzystać. Możliwości jakie dostajemy są praktycznie nieograniczone, gdy chodzi o podróżowanie. Mamy również szanse na to,  by na dalekie wycieczki zabierać również swoje dzieci. Możemy spełniać marzenia o podróżowaniu, na co my nie mieliśmy szans w swoich młodych latach. Dlatego warto z tego korzystać i organizować dla siebie i swoich pociech dalekie wyjazdy. Ale nie można zapominać o tym, że organizacja takiego wyjazdu musi być perfekcyjna. Warto wziąć pod uwagę te wszystkie aspekty, które mogą decydować o tym czy podroż z dzieckiem będzie rzeczywiście wygodna. Postaramy się krótko na ten temat tutaj powiedzieć.

Podróż z małym dzieckiem

Jeśli decydujemy się na wyjazd z dzieckiem musimy pamiętać, że na samych wczasach bez wątpienia będzie ono zachwycone, ale podróż, która będzie trwać wiele godzin może się okazać nadmienię mecząca. U nas na bpabak.pl znajdziesz porady jeżeli  będziemy się decydować na wyjazd samochodem warto brać pod uwagę te elementy, które sprawią, że taki wyjazd będzie udany i rzeczywiście będziemy mogli przetrwać kilka godzin w podróży. Oczywiście już dziś nie jest to taki problem, ponieważ mamy dostępne bez problemu samochody, w których znajduje się klimatyzacja i ma to istotne znaczenie w trakcie wyjazdu z dzieckiem.

6

Przygotowanie do podróży to klucz do udanego przejazdu. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że dziecko będzie się w samochodzie nudzić a tym samym będzie marudne. Oczywiście jadąc w kilka osób warto zdecydować się na zorganizowanie jakieś rozrywki dla dziecka. Wyjazd nie będzie tak problemowy, gdy weźmiemy jakąś grę kieszonkową i zachęcimy dziecko do tego, by się z nami bawiło. W ten sposób spory okres podróży minie. Wygodna podróż to również komfort miejsca. Jeśli dziecko korzysta z fotelika należy pamiętać, by było miejsce dla drugiej osoby, raczej w takim aucie już w pięć osób w dłuższą trase będzie się trudno wybrać. To taki element, który również powinniśmy brać pod uwagę. Dla zabicia nudy u dziecka dobra propozycją mogą być przenośne odtwarzacze DVD, które będzie można ze sobą zabrać i umieścić na siedzeniu kierowcy za jego plecami, tak by dziecko mogło się w taki ekran wpatrywać. To komfortowe rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę trzeba pamiętać o tym, że jeden film już może zając dziecku około 150 km drogi. Dziecko w samochodzie może być marudne, dlatego wydaje się, że warto będzie również zdecydować się na to, by zabierać ze sobą jakieś ciekawe propozycje. Warto oczywiście pomyśleć o tym, by robić na takiej trasie regularne postoje. To ważne, by dziecko mogło wyjść trochę się poruszać. Wtedy na pewno lepiej zniesie wyjazd. w kolejnych rozdziale wyjaśnimy czytelnikom bpabak.pl jak postępować podczas podróży samolotem.

Podróż samolotem

Jeśli podróż będzie samolotowa to oczywiście ma to swoje wady i zalety. Na pewno możemy oczekiwać, że czas podróży znacząco się skróci i dzięki temu będzie można liczyć na to, że będzie to komfort. Jednocześnie to już nie my jesteśmy panami wyjazdu jak w samochodzie i trzeba się stosować do pewnych panujących zasad. Nie ma chodzenia po samolocie, dziecko musi być odpowiednio zdyscyplinowane. Warto więc również mieć pod ręką coś czym uda się dziecko zająć. Na lot warto się dobrze przygotować i powiedzieć dziecku co się będzie działo, tak by przy starcie i lądowaniu nie pojawił się lęk. Tych elementów, które musimy brać pod uwagę jest sporo, ale na pewno w samolocie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego warto brać pod uwagę stałą kontrolę nad dzieckiem, gdy chodzi o zapięcie pasów czy zachowania w trakcie lotu, tak by dziecko nie wymykało się spod kontroli w trakcie lotu i nie robiło obsłudze problemów.

Na pewno da się dziecko przygotować do dalekich wyjazdów i podróży i to właśnie na tym powinno nam najbardziej zależeć, by dziecko czuło się na takim wyjeździe komfortowo i było w stanie czas podroży dobrze znieść.